برنامه وفاداری

این سیستم مدیریت توسعة فرآیند وفاداری در فروشگاه‌های زنجیره­ای است. یک سیستم با نام تجاری شما  که توسط خدمات گروه کارتهای اعتباری ایران ارائه می‌شود.‌

ویژگی‌های اصلی توسعة وفاداری فروشگاه‌ها کدامند؟

·     نخستین مراحل گسترش وفاداری مشتریان یقیناً در فروشگاه‌ها شکل می‌گیرد، ثبت اطلاعات مشتریان و خرید آنان، شیوة شناخته ‌شده‌ای برای شناسایی و وفاداری هر مشتری است و در  فعالیت‌های تجاری، در سطح وسیعی کاربرد دارد، روشهای وفاداری در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، مکانیزه شده است، شیوه‌های به کارگرفته ‌شده برای اجرای فرآیند وفاداری در فروشگاه‌ها، مانند شیوه‌های مورد استفاده در سایر فعالیت‌های بازرگانی است، با این حال یکی از ویژگی‌های گسترش وفاداری در زمینة فروشگاههای زنجیره­ای این است که این امر اغلب به یک نقطة فروش واحد مربوط می‌شود. فروش کالا یا خدمات به مشتری محدود است و پیاده‌سازی فرآیند وفاداری ­می­تواند به  یک مجموعه واحد منحصر گردد.

انواع کارت؟

·     کارتهای هدیه: این کارتها به صورت کارتهای پیش پرداخت هستند و می­تواند در مقابل پرداخت وجه شارژ شوند و قابلیت خرید از مجموعه فروشگاهی را داشته باشند. معمولاً کارتهای هدیه قابلیت افزایش توان خرید را دارند، مثلاً مشتریان به ازای دریافت کارت هدیه­ای به مبلغ 100 هزار تومان قابلیت خرید 110 هزار تومان را دارند، این کارتهای هدیه می­توانند مشمول اجناس خاصی گردند که مجموعه مشخص میکند و یا شامل تمامی اجناس فروشگاه گردند.

·     کارتهای وفاداری/امتیازی: این کارت در ابتدا و پس از خرید مشتری به وی تسلیم می­شود و امتیاز خرید وی در آن ثبت می­شود و از روز بعد به محض اینکه امتیازات وی قابل تبدیل به واحدهای 10 هزار ریالی باشد، به اعتبار قابل استفاده در مجموعه فروشگاهی تبدیل شده و مشتری میتواند از آن برای تهیه کالا استفاده نماید. این کارتها می­توانند به صورت گروه­های متفاوت با سطوح مختلف امتیاز طراحی و اجرا گردند، مانند کارتهای عادی، نقره­ای، طلائی و ... که هر یک دارای خواص متفاوتی هستند.

·     کارتهای اعتباری: برای مشتریان خاص و دارای اعتبار نزد فروشگاه می­توان کارتهای اعتباری در نظر گرفت. این مشتریان بعد از خرید و طی سررسیدهای مشخص وجوه خریداری شده را پرداخت می­نمایند، سیستم ما می­تواند برای هرکارت، اعتبار مختلفی را در نظر گرفته  و در سررسیدهای مشخص صورتحساب صادر و وجوه خریداری شده و دریافت شده را مدیریت نماید.